Спортивні окуляри – фотохром та поляризація

поляризовані окуляриДля кожного з нас рано чи пізно настає момент вибору спортивних окулярів для катання на велосипеді, прогулянок на катері або гри у гольф. У світі існує величезна кількість виробників окулярів з різними характеристиками ціни та якості. Все частіше виробники пропонують окуляри з фотохромними або поляризаційними лінзами.

Фотохромні лінзи (Photochromic, Fototec, народна назва – «хамелеони») темніють на світлі, виконуючи сонцезахисну функцію, і відновлюють свою прозорість при слабкому освітленні. Реагують вони при цьому не стільки на видиме світло, скільки на ультрафіолетове випромінювання. Тому в автомобілі фотохромні лінзи «працюють» гірше, ніж на відкритому повітрі – автомобільні скла не пропускають значну частину ультрафіолетового випромінювання сонця. Цей факт часто стає несподіванкою для власників, і, тим не менш, він не свідчить про дефектність лінз. Ступінь затемнення фотохромних лінз у великій мірі залежить ще й від температури повітря. У спеку фотохромні лінзи не досягають такого ж затемнення, як при нормальних температурах, і це теж не є дефектом.

Спортивні окуляри — фотохром та поляризація

Розрізняються фотохромні лінзи за швидкістю затемнення – просвітлення, а ще – по відтінку. Що стосується швидкості, то вона напряму пов’язана з якістю фотохромних елементів – сучасні, високоякісні лінзи є, як правило, «швидкісними», а застарілі й дешеві – «працюють» повільно. Швидкість їх «роботи» також залежить від навколишньої температури.
Відтінки лінз частіше за все сірі або коричневі. Пластикові фотохромні лінзи мають особливий тип забарвлення, відтінок якого змінюється по мірі затемнення лінзи – від світло-коричневого до темно-сірого. Під час повернення з вулиці в приміщення світло-коричневе забарвлення таких лінз відновлюється.

природнє світло в ранковому лісі

Що стосується поляризованих лінз (Polarized), то вони як і всі сонцезахисні лінзи, скорочують чутливість до дуже яскравого світла, а також блокують його сліпучу дію, що виникає внаслідок віддзеркалення світла від прозорих і дзеркальних поверхонь. Таким чином, поляризовані лінзи забезпечують комфортне і безпечне перебування на вулиці в яскраву сонячну погоду.

природнє світло під дощем

Основний принцип дії поляризованих лінз полягає в тому, щоб пропускати тільки «корисне» світло. Природне світло має особливість поширюватися перпендикулярно вектору напрямку. Світло падає на такі поверхні, як мокра дорога, вода, капот автомобіля, і відбивається від них, але блокується поляризаційним покриттям лінзи; таким чином, лінза пропускає лише природні, корисні промені, блокуючи віддзеркалені. Гострота відчуття навколишнього світу також посилюється завдяки кращому сприйняттю кольорів і контрастів.

фотохромні окуляри в нічний час

Переваги поляризуючи лінз:
• Нейтралізує сліпуче світло
• Зменшує яскравість ореолу навколо джерела світла
• Покращує контрасти
• Робить кольори більш насиченими
• Забезпечує 100% захист від ультрафіолету

Переваги використання:
• Збільшення візуального комфорту
• Покращення якості сприйняття світу
• Гарантія оптимальної безпеки носіння
• Максимальний захист від сонця

Коли необхідно використовувати поляризовані лінзи?
• Під час заняття водними видами спорту, рибалки; для усунення сонячних відблисків від водної поверхні.
• Під час проведення дозвілля на свіжому повітрі, подорожей: поліпшення якості кольорів і контрастів.
• Під час водіння автомобіля, велосипеду: усунення сонячних відблисків від мокрої дороги і навколишніх об’єктів.

Share This Story

Блог

You May Also Like