Як працює світлоповертач – флікер, фото тест + звіт

Нещодавно ми їздили в район електромережі випробовувати флікери від київського виробника компаніїї “Рефлайт”, сайт компанії www.flayter.com.ua. Для порівняння ми взяли брелок-підвіску і наліпки, які випускає ТОВ “Рефлайт”, шматок наліпки, яку використовують для оформлення дорожніх знаків, брелок-смайл польського виробництва.

Види й типи флікерів

Тест флікерів-наліпок

Перші фото ми зробили коли вже почало сутиніти. В якості тестових об’єктів була використані катафоти (стандартні помаранчеві з пластику, на колесах) та світлоповертаюча плівка-наліпка RA1 5500/5510 Engineer Grad червоного кольору та наліпка-брелок виробництва flayter.com.ua. На тестові матеріали ми направляли світло від ліхтарика, для імітації автомобільних фар.

На фото нижче велосипедист у сутінках на відстані 25 м від об’єктива:

відстань до велосипедиста 25 м

Самого велосипедиста добре видно. Всі тестові зразки відбивають достатньо добре, як і катафоти на велосипедів.
На наступному фото відстань до фотографа вже 50 м.

відстань до велосипедиста 50 м

Велосипедиста видно погано. Тестові флікери все ще добре помітні, набагато краще ніж велосипедні катафоти. Хоча, можливо, причина в направленні світла.

На цьому фото велосипедист від’їхав від нас на 75 м .

відстань до велосипедиста 75 м

Видно тільки контури велосипедиста, а от ці яскраві плямки, це якраз флікери. Частина наліпки, що використовується для оформлення дорожнього знаку, на такій відстані видна погано.

З відстані 100 метрів, велосипедист в сутніковий час вже майже зливається з оточенням, а от флікери працюють й надалі

відстань до велосипедиста 100 м

3 світлини відповідно з відстані 125, 150 та 175 метрів. Нажаль геометрія ландшафту не дала можливості зробити тест на дальшу відстань.

відстань до велосипедиста 125 м відстань до велосипедиста 150 м відстань до велосипедиста 175 м

Тест флікерів-брелоків

В ході експерименту взяли участь 2 брелоки, салатовий – польського виробництва радіусом 3см та вітчизняного виробництва в формі каплі, радіусом круга 2,5 см. На фотографіях, салатовий брелок завжди зліва, а білий – справа (ближче до забору). На світлинах, крок фіксації складає 25 м, і всі світлини мають відповідний підпис, який фіксує віддаленість об’єкта зйомки (велосипедиста з флікерами) від фотоапарату встановленому на штативі стаціонарно.

відстань до велосипедиста 25 м відстань до велосипедиста 50 м відстань до велосипедиста 75 м

відстань до велосипедиста 100 м відстань до велосипедиста 125 м відстань до велосипедиста 150 м

відстань до велосипедиста 150 м відстань до велосипедиста 175 м відстань до велосипедиста 200 м

Тест флікерів-брелоків в нічний час

small-4-in-1 Другий етап тестів ми провели в нічний час, також ділянка для тестів була вибрана таким чином, щоб пряма видимості не мала поворотів і значну частину вуличного освітлення брали на себе дерева. На даних світлинах, ми одночасно проводили тест всіх доступних світлоповертаючих матеріалів. Тим самим на 1 світлині одразу буде видно, який матеріал як працює, чим спрощуємо вибір для подальшої роботи. На світлині, зліва на право елементи розташовані в наступному порядку: плівка RA1, наліпка компанії рефлайт, брелок рефлайт та брелок польского виробника. Крок тестових знімків становить 50 метрів.

відстань до велосипедиста з дитиною 50 м відстань до велосипедиста з дитиною 100 м відстань до велосипедиста з дитиною 150 м

відстань до велосипедиста 200 м відстань до велосипедиста 250 м відстань до велосипедиста 300 м

Як видно з останніх світлин (відстань більше 150 м) об’єктів зйомки не видно, але чітко видно те, що є додатковий елемент світла. В результаті обставин – руху велосипедиста / пішохода, а також наближення до них водія, останній має змогу розгледіти перешкоду руху і тим самим своєчасно на неї зреагувати.

Share This Story

Блог

You May Also Like