Світловідбивачі – флікери

Винними в усіх дорожньо-транспортних пригодах, зазвичай, вважають тих, хто в момент аварії був за кермом. При цьому, є не мало випадків, коли водієві було фізично не достатньо часу для того, щоб відреагувати. Особливо, коли мова йде про пішоходів чи велосипедистів, які у темний час доби не мають на собі світловідбиваючих елементів і їх просто не видно на дорозі.

Багато дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів та велосипедистів відбувається в темний час доби, коли видимість на деяких ділянках проїжджої частини може бути обмежена. Кількість постраждалих можна було б зменшити в рази, якби кожен пішохід/велосипедист, усвідомлюючи свою відповідальність, дбав про те, щоб бути помітним на дорозі.

Світловідбивачі (флікери) – це найдешевший і найпростіший спосіб страхування життя на дорозі.

Проект "Переходь на сторону світла

Наша громадська організація хоче провести акцію, під час якої юним пішоходам та велосипедистам безкоштовно роздаватимуть флікери. Ми сподіваємось, що цей захід відіграє роль в підвищенні дорожньої безпеки, адже більшу частину року рано вранці і ввечері, коли школярі йдуть на уроки і повертаються додому, на вулиці темно. Світловідбивач, закріплений на рюкзаку або верхньому одязі, робить їх шлях безпечніше. Те ж саме стосується не тільки дітей, а й дорослих пішоходів, молодих мам з візочками, велосипедистів і спортсменів, що виходять на дорогу в сутінках.

Як носити флікер?

Флікер можна носити на одязі, на сумці, кріпити на велосипед – словом, в будь-яким зручним способом. Можна комбінувати їх між собою і надіти відразу кілька. Щоб зробити свій “маяк” більш довговічним, не варто піддавати його сильним механічним пошкодженням, згинати і розгинати його в різні боки, зшкрябувати відбиваючу поверхню.

Щоб залишатися ефективним, флікер повинен бути чистим. Не варто випробувати його машинним пранням, досить протирати поверхню вологою тканиною. Якщо поверхня відбивача вицвіла або пошкодилася, його потрібно замінити.

Як носити світлоповертач - флікер

Як це працює?

Робота “дорожнього амулета” заснована на простому фізичному явищі. Відбивач (він же – ретрофлектор, катафот, світлоповертач, світловідбивач, флікер) являє собою пристрій або поверхню, яка здатна в темряві відбивати світло назад до свого джерела з мінімальним розсіюванням світла. Світловідбивачі мають високу яскравість і відбиваючу здатність, за рахунок цього забезпечується висока видимість і безпека. Світловідбивач візуально сигналізує водієві про наявність людини на темній дорозі, коли на неї потрапляє світло автомобільних фар. Водій заздалегідь, здалеку бачить пішохода/велосипедиста, напрямок його руху, може вчасно загальмувати або об’їхати його.

Видаимість велосипедиста на дорозі в вечірній та нічний час

Що стосується технічних подробиць, то в основі дії флікерів лежить простий оптичний процес світлоповернення, тобто відображення світлового потоку, який повертається в напрямку, близькому до напрямку його випромінювання.Таким чином брелок, наліпка або підвіска самі стають джерелом світла. За допомогою світловідбивача відбивається приблизно 80% світла. Ця проста, але корисна властивість використовується для такої важливої ​​мети, як зниження кількості ДТП за участю пішоходів та велосипедистів в вечірній та нічний час.

Флікер каже водію СТОП

You May Also Like